Premier złamał ustawę o IPN!

Premier złamał ustawę o IPN!
pdf ePub czas dodania: 2018:02:02 18:49 komentarzy 0
Premier Polski Mateusz Morawiecki wygłosił orędzie dotyczące precyzji wypowiedzi. Słusznie powiedział, że: „Obozy, w których wymordowano miliony Żydów nie były polskie”. Ta jego wypowiedź dotyczy kwestii błędnych, szkodliwych, nieprawdziwych sformułowań.
Określenie: „polskie obozy zagłady” jest niepoprawne i z uwagi na pomysłodawców i wykonawców - bo to nie byli Polacy. Ale jest też niepoprawne geograficzne. Bo równie niepoprawne jest określenie: „nazistowskie obozy zagłady na terenie Polski”. Na terenie Państwa Polskiego nigdy nie było żadnych nazistowskich obozów zagłady! Te obozy wybudowały władze Niemiec na terenie III Rzeszy albo Generalnego Gubernatorstwa. A po wojnie, gdy Polska odzyskała swoje ziemie, obozy te zostały zlikwidowane. Precyzja wypowiedzi jest bardzo ważna!
Ale jeśli ta precyzja jest ważna i sama wypowiedź dotyczy oceny precyzji wypowiedzi, to absolutnie niedopuszczalne jest wypowiadanie się nieprecyzyjnie. A premier tak nonszalancko powiedział: „...polskie państwo i Polacy dbają o to, by niemieckie obozy koncentracyjne przetrwały jako Świadectwo Męczeństwa Narodów...”. Premier dopuścił się kłamstwa oświęcimskiego! Polakom wcale nie zależy na tym, by niemieckie obozy koncentracyjne przetrwały! One powinny zostać zniszczone! I tak się stało.
Po to, by pamiętać, należy na terenie tych obozów tworzyć muzea. I tak się dzieje. Nieprawdą jest, że te obozy przetrwały i nieprawdą jest, że chcemy by przetrwały. Ta wypowiedź premiera podpada pod nową ustawę o IPN, bo to publiczna wypowiedź, nie artystyczna i nie naukowa, która pomawia wbrew faktom Naród Polski o to, że chce kontynuować ludobójstwo, bo dba by obozy koncentracyjne przetrwały. Gdyby ustawa obowiązywała, to musiałby za to zapłacić grzywnę.
To nie obozy mają przetrwać, ale muzea w ich miejscach! Precyzja wypowiedzi jest ważna! Premier powinien był powiedzieć tak: „...polskie państwo i Polacy dbają o to, by w miejscach po zlikwidowanych niemieckich obozach koncentracyjnych utworzyć muzea, które przetrwają jako Świadectwo Męczeństwa Narodów...”
 
Grzegorz GPS Świderski
następna notka -> Hipokryzja uogólnień

 

licznik: 2723 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze