Jajko to nie kura - taka faza

ePub czas dodania: 2016:09:30 01:41 komentarzy 0
"Jeśli zapłodniona komórka to jest człowiek, to pieczony kurczak to gotowane jajko."
Z uwagi na głupie rysunki krążące ostatnio po sieci rozpowszechnił się taki argument uzasadniający aborcję: „Zarodek to nie dziecko, tak jak jajko to nie kura”. Więc aborcja nie jest morderstwem, bo zarodek to nie człowiek. Nawet z pozoru inteligentni ludzie te głupoty powtarzają. Więc tłumaczę jak dzieciom.
Takie rysunki to prymitywna agitka propagandowa. Jajo i kura to nazwy faz rozwoju ptaka z gatunku: „kura domowa”. Zapłodnione jajo jest organizmem ptaka z gatunku: „kura domowa”. Wiemy to z kontekstu, bo może to też być jajo strusia. Zjedzenie go jest zabiciem tego organizmu w fazie: „jajo”. Można też zabić organizm danego gatunku w fazie: „kurczak”, „pisklak”, albo „<tu wstawić nazwę małego strusia>”. Jajo, kurczak, kura czy kogut to nie to samo. To są różne fazy rozwoju tego samego organizmu.
Podobnie jest z ludzkim zarodkiem - jest to organizm gatunku ssaka o nazwie: „homo sapiens” we wczesnej fazie rozwoju. Aborcja to zabicie tego organizmu w fazie „zarodek”, a potem „embrion”,  czy „płód”. Zarodek, embrion, płód to nie dziecko, to nie niemowlę, to nie młodzież, to nie dorosły, to nie starzec - to są wszystko nazwy faz rozwoju organizmu, a nie różnych gatunków czy organów organizmu. Zarodek, embrion, płód, to nie organ dorosłego człowieka, ale całkowicie osobny organizm. Zarodek to człowiek - bo zarodek, to cały organizm gatunku homo sapiens we wczesnej fazie rozwoju, a człowiek to inna nazwa tego­­­­ gatunku.
Człowiek we wczesnej fazie rozwoju nie jest w stanie popełnić żadnego zabronionego czynu, więc jest zawsze niewinny. Świadome zabicie niewinnego człowieka to jest morderstwo. A więc aborcja to morderstwo. To jest prawda naukowa, obiektywna, niepodlegająca dyskusji - nie jest to zależne od wiary czy poglądów.
Spór o aborcję dotyczy więc tylko i wyłącznie problemu: w jakiej fazie rozwoju wolno zamordować człowieka? Jedni uważają, że w żadnej, a inni argumentują, że w pewnych fazach rozwoju morderstwo powinno być legalne.­­ Na przykład gdy człowiek śpi, jest nieprzytomny, nieświadomy, to w takiej fazie zamordować go można. Faza się liczy, a nie człowieczeństwo. Dyskurs dotyczy fazy.
 
Grzegorz GPS Świderski


 

Tagi

aborcja, faza, gps65
http://gps65.salon24.pl/729797,jajko-to-nie-kura-taka-faza
licznik: 1380 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze