Odsłony

Odsłony
pdf ePub czas dodania: 2017:04:25 23:25 komentarzy 0
Notka o marketingu w Salonie24. O tandeciarstwie tamtejszych administratorów.
Napisałem niedawno notkę pod tytułem: „Dlaczego żeglarz to dobry kandydat na męża”. Opublikowałem ją na trzech portalach blogowych (w nawiasie liczba odsłon notki dnia 25.04.2017 o godzinie 22:30, czyli teraz kiedy to piszę):
Na Salonie24, który jest najbardziej popularny z tych trzech, notka ta była promowana na stronie głównej.
Na mPolsce notka w ogóle nie była promowana. Jest to też dość popularny portal, ale mniej niż Salon24.
Natomiast PrawyNurt to blog niszowy, tam piszę w zasadzie tylko ja i blogerka elig, która jest dość popularna na wielu innych portalach, ma odsłony powyżej 1000 na notkę, ale na PrawymNurcie ma średnio do 100 odsłon. Tam nas prawie nikt nie czyta, bo 100 odsłon to góra 10 czytelników.
Ta jedna moja notka osiągnęła wielokroć większą liczbę odsłon na portalu niszowym, niż na popularnych portalach - te ponad 12 tysięcy odsłon to mój rekord. I przy okazji rekord notek publikowanych ostatnio na Salonie24. Newsy Top 5 - promowane w prawym górnym rogu Salonu24 osiągają jakieś 500-1500 odsłon. Wywiad Igora Janke z szefem MSZ Węgier osiąga teraz ledwo ponad 3 tys. odsłon. Notka wyróżniona frazą „Nie przegap” czerwonego koloru osiąga 310 odsłon.
Do wszystkich trzech miejsc dałem odnośniki na swoim blogowym koncie na fejsbuku: GPS. Dodatkowo odnośnik do notki na PrawymNurcie dałem na trzech grupach fejsbukowych związanych z żeglarstwem. Tylko to dało mi więcej odsłon, niż wszystkie notki na Salonie24 razem wzięte przez kilka ostatnich dni.
Wniosek: właściciele, administratorzy czy marketingowcy Salonu24 kompletnie nie potrafią promować tego, co się u nich publikuje. Wszystkie ostatnie zmiany na Salonie24 służyły teoretycznie temu, by zwiększyć poczytność, by więcej zarobić na reklamach. Po to jest tak kolorowo i zdjęciowo. Blogerzy piszą notki za darmo, a portal je promuje by na tym zarabiać. Taki jest podział pracy i zysków. Ja piszę notki, jedne gorsze, drugie lepsze, jedne głupie, drugie mądre, ale Salon24 nie umie wybrać tych najlepszych i na nich zarobić. Tandeciarstwo na maksa.
Ja mam na swojej przeglądarce zainstalowanego adblocka, więc reklam nie widzę. Ale czasem pytam znajomych czy czytali jakąś moją ostatnią notkę. Mówią, że nie, bo nie potrafią ich odczytać na Salonie24, bo nie potrafią przebrnąć przez reklamy. No to im mówię by czytali moje notki na PrawymNurcie - wystarczy w wyszukiwarkę wpisać: „gps65 prawynurt”.

Grzegorz GPS Świderski

następna notka -> Rosja kontra Rzesza

licznik: 2973 + 0 / 0 - promuj
captcha
x

Zgłoszenie komentarza

dodaj komentarz

x
komentarzy: 0 kolejność: wg punktacji najstarsze najnowsze
Niepotrzebny salon 0|0
Zajrzałem o 2:31 na Salon24.pl
Notka "Odsłony" ma 6 wejść i więcej nie będzie. Tu na prawym nurcie notka ma w tym momencie 17 wejść. Marketingowcy od salonu nie raczyli notki otagować. Zauważyłeś pewnie, że tylko przez cenzora poplute tagi dostają hasza.

 * Obserwujemy spokojnie rozpad salonu.* 

Salon stał się za duży i dawał zły przykład budzącej się świadomości Polaków. Tworzyły się grupy wzajemnej adoracji nie do skontrolowania przez służby, a z dużym wpływem na społeczną świadomość. Trzeba było rozbić tę dużą burzę mózgów zaangażowanych ludzi z całego świata.
Smutne, że wystarczyło inteligentnie rozborować i popsuć skrypt salonu.

PS. Twojej w.w. notki nie znalazłem ani na 1 str. ani w spisie wszystkich notek.
2017-04-26 02:37
# @Adevo 0|0
Wstydzą się tego co napisałem więc starają się krytykę zignorować.
GPS
2017-04-26 14:39